buğday Google

Buğdayın Sağlıktaki Faydaları

Buğday (triticium vulgare) : Birçenekligillerdendir. Sapları kamışsıdır ve içleri boştur. Çiçekleri başak şeklindedir. Yemişlerine buğday denir. İçeriğinde B vitamini ve karbonhidratlar vardır. Bunlar, tanelerin kepeğindedir. Bu nedenle buğday unu ne kadar çok kepekli, yani esmer olursa, o derece faydalı olur.

Buğdayın Faydaları

Kepekli buğday unundan yapılan ekmek, kurabiye ve benzerleri bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Kabız olmayı önler. Çimlendirilmiş buğday tanesi zihin yorgunluğu ve sinir bozukluklarını giderir. Damar sertliği, mide ve cilt hastalıkları olanlar, taze ekmek ve sıcak börek gibi şeyler yememelidirler.

Buğday Yağı Nasıl Kullanılır?

İçindekiler: B Vitaminleri ve mineraller içerir.

Buğday Yağının Faydaları

Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar,beyni ve gözü kuvvetlendirir.Zihin yorgunluğuna iyi gelir sinirleri yatıştırır kabızlığı önler.Cildi besler pürüzsüzleştirir cilt lekerilerini giderir.

Kullanım Şekli: Günde 2 defa 1 çay bardağı suyu veya şekere 2-3 damla damlatılarak alınır.Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Saklama Koşulları: Serin, Işıktan uzak ve ağzı sıkıca kapalı olarak çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklanmalıdır.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>