besbase Google

Besbase Sağlıktaki Faydaları

Besbase (macis) : Hindistancevizi çekirdeğini örten özlü zardır. İçeriğinde esans ve yağ vardır. Dalağa ve bağırsak hastalıklarına, ishale, kan tükürmeğe ve soğuktan ileri gelen idrar kaçırmalarına, bağırsak yaralarına yenildiğinde veya yakı gibi kullanılırsa iyi gelir.

Besbase Faydaları

Teskin edici iştah açıcı ve vücudu kuvvetlendiricidir. Gaz söktürücü ve antiseptik özelliği vardır, karın ağrılarına karşı kullanılır.

Besbase Nasıl Kullanılır?

İyisi, rengi san ile kırmızı arasında olanıdır, özünde esans ve yağ mevcuttur. Tavsiye edilen miktardan fazlası alınmamalıdır. Aksi takdirde baş ağrısı yapar ki. bunun üzerine sarı del bitkisi ve gülsuyu ile beraber alınmalıdır.

Dahilen: İştah açar, vücudu güçlendirir, teskin edicidir, meniyi artırır, cinsi arzuyu tahrik eder, dalak rahatsızlıklarına, bağırsak hastalıklarına, ishale, kan tükürmeye, bağırsak yaralarına ve soğuktan ileri gelen idrar kaçırmalarına iyi gelir.

50 gr balla 10 gr besbase yenilirse mideyi ve karaciğeri güçlendirir, bel gevşekliğinde besbase, karanfil ve günlük aynı miktarlarda karıştırılır, 1 gr içilir.

Besbase Zararları?

Tavsiye edilen milktarı aşmamalıdır Aksi halde zehirlenme belirtileri görülebilir.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>