çarpıntı tedavisi için bitkisel çözüm yolları Google

çarpıntı tedavisi için bitkisel çözüm yolları

çarpıntı nedir : Kalbin çeşitli zaman ve aralıklarla çarpması durumudur. Kalp atışlarının kişi tarafından hissedilmesi ile ortaya çıkan rahatsızlık verici belirtidir.

çarpıntı belirtisi : Bu hastalığın bir çok sebebi vardır. Eğer kalpten gelen bir hastalık söz konusu değilse alkol, sigara, aşırı yorgunluk, ruhi bozukluk, stres, kansızlık, hazımsızlık, uyarıcı ilaçlar ve çay-kahve gibi şeylerde bu hastalığa neden olur.

çarpıntı tedavisi : Hastalığın gerçek sebebini öğrenmek ve tedavi için sağlık kuruluşlarına ve doktorlara gidilmelidir. Herhangi bir sebep yoksa ve şikayetler devam ediyorsa, destek ve alternatif oalrak aşağıdaki bitkisel tariflerden biri veya birkaçı kullanılabilir.

çarpıntı için öneri : Önce yiyeceklerimize dikkat etmeliyiz. Mevsimlik sebze-meyve bol tüketilmeli. Ağır yiyecekler yenilmemelidir.

çarpıntı için şifalı bitkiler

- Alıç, Kedi otu, Kına kına kabuğu, Oğul otu, Karabaş otu, Biberiye, Melisa yaprağı, Ökse otu, Lavanta çiçeği, Bamya çiçeği, Çoban çökerten, Otların tamamını karıştırıp az miktar kaynatılarak içilir veya ayrı ayrı kaynatılarak içilir.

- Biberiye yağı veya nane yağından 10 damla, 1 fincan suya damlatılarak aç karnına içilir.

- 50 gr hünnap, 50 gr iğde, 50 gr alıç meyvesi, karıştırılıp kaynatılarak aç ve tok karnına içilir.

- Portakal çiçeği, Lavanta çiçeği, Aynı safa çiçeği, Gül, eşit miktarlarda karıştırılır. 2-3 su bardağı kaynar suya karışımdan 2 yemek kaşığı koyulup 10 dakika demlenir. Aç ve tok karnına içilir. Not : Tansiyonu düşürebilir.

- 1 kg bal, 1 kg keçiboynuzu pekmezi, 100 gr polen, 100 gr ısırgan tohumu, 100 gr arı sütü, 100 gr keten tohumu, 100 gr kişniş tohumu, 100 gr anason, 50 gr sarı sabır, 50 gr karanfil, 50 gr kına kına kabuğu, karıştırılıp macun yapılır. 3 öğün aç karnına 1 yemek kaşığı yenir. Not : Tansiyonu yükseltebilir.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>