Amfizem hastalığı Google

Amfizem hastalığı

Amfizem rahatsızlığı olanlar nefes alırken sıkıntı çekerler, Amfizem hastaları, Akciğerde olan küçük havacık keseleri tahriş olur ve kanda olan karbondioksiti alır, Oksijen gönderme yeteneği kaybolur. Bu hastalığın en önemli belirtilerinden biri, rahatsızlık ilerledikce aşırılaşan nefes alırken çekilen zorluktur. sigara içiyorsanız, Amfizem hastalığında mucadele etmek için en önemli faktör sigarayı bırakmaktır.

akciğerin geriye kalan fonksiyonları, solunum yollarına zarar verecek şeylerden uzak durarak sigarayı bırakarak ve oksijen desteği sağlayarak akciğerin fonksiyonları üst seviyeye çıkarılabilir. Bunlara ek olarak, balgamı akciğerlerden söküp atabilecek özelliklere sahip bitkiler de amfizem hastalığının tedavisinde büyük yarar sağlar.

Bitkisel tedavi olarak sığır kuyruğu yaprağı ile yapılan çay amfizem rahatsızlığında iyi neticeler alınmıştır. kuru olarak alınan sığır kuyruğu yaprağını ögüterek 250 ml kadarını kaynar suya atıyoruz ve demlenmesi için ortalama 10 dakika bekliyoruz. Demlendikten sonra süzülüp çıkan su içilir. Unutulmamalıdır ki Amfizem hastalığının kesin olan bi tedavisi yoktur. Sadece hastalığın ilerlemesini yavaşlatmaya yardımcı olur.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>