Çanakkale Apart Kaplıca Termal Oteller Google

kaplicalar

Kırkıgeçit Termal Tesisleri
Biga İlçesi Ilıcabaşı Köyü Kırkgeçit mevkii ÇANAKKALE

Kırkıgeçit Termal Tesisleri Kaplıca Suyunun Endikasyonu
Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında; kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. Suyun içerdiği florür miktarının çok yüksek olması nedeni ile içilerek kullanılmasına izin verilmemesi uygundur. (Kaynak:Sağlık Bakanlığı)

DİĞER BİLGİLER
Çanakkale Biga ilçesi Ilıcabaşı köyü sınırları içerisinde yer alan, KIRKGEÇİT TERMAL TESİSLERİ ilçe merkezine 18 Km,Biga-Çan karayolu üzerinden 12 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Kaplıcalara gitmek için, Biga-Çan karayolu üzerinden Akkayrak Köyü girişinden 12 km’lik asfalt yolda, doğanın bütün güzelliklerinin gözlemcisi ve tanığı olarak gitmek yeterli olacaktır.

Kırkgeçit Termal Tesisleri Almanya Heildeibeg Üniversitesi Kütüphane kayıtlarına göre 2000 yıl öncesine kadar fizik ve tedavi merkezi olarak kullanıldığı anlaşılmıştır.

52 C Sıcaklık Suni soğutma yapılmadan, doğal ısısıyla kullanılabilme özelliği Sülfat, Klorür, iyonları ve Bor elementi Kalevi kükürt ve hidrojen 6.5 Radyoaktivite Sağlık
Doktor tedavisi haftalık kontrollerle yapılmaktadır.

Emekli sandığı çalışan ve emekli mensuplarına termal tedavi hizmeti verilmektedir.

ODA ÖZELLİKLERİ

Lüx Odalar
24 Saat Termal Sıcak Su
Duş
Jakuzi
WC
Saç Kurutma
LCD TV
Uydu Yayını
Telefon
Yerden Isıtma Sistemi
Buzdolabı
Balkon Suit Odalar
Tüm Suit odalar yerden ısıtmalı olup 1 oda, 1 salon, banyo, WC bulunmaktadır.Telefonlu, LCD Televizyonlu aydınlık suit odalarının tamamında eşsiz manzaralı balkonlar mevcut. Tüm süit odalar jakuzili banyo mevcuttur.Banyonuzda şifalı kaynak suyunu kullanabilmenin keyfini çıkartacaksınız.Standart Odalar
Tüm standart odalar alttan ısıtmalı olup 1 oda, banyo, WC bulunmaktadır.

İşletmenin Adı/Türü
Kırkıgeçit Termal Tesisleri
İşletmenin Sahibi
Biga Özel Eğitim Sağlık Hizmetleri Turizm Gıda Sanayi Ticaret A.Ş.
İşletmenin Adresi/Telefon
Biga İlçesi Ilıcabaşı Köyü Kırkgeçit mevkii ÇANAKKALE
İrt.Büro 0286 317 0841
Termal Tesisler
0286 394 8008
0286 394 8004
0286 394 817

Kırkgeçit Kaplıcası
Biga Kırkgeçit Kaplıcası – Kırkgeçit Kaplıcasına nasıl gidilir – Kırkgeçit Kaplıcasının tedavi özellikleri

Kırkgeçit Kaplıcasının Konumu:
Kırkgeçit kaplıcası, Marmara bölgesinde olup Çanakkale il sınırları içinde, Biga ilçesinde yer almaktadır.

Kırkgeçit Kaplıcasına Nasıl Gidilir?
Kaplıca, Çanakkale’ye 105 km, Biga’ya 15 km, Çan’a 35 km ve Bandırma’ya 85 km uzaklıktadır. En yakın havaalanı Bursa ve Çanakkale’de yer almaktadır.

İklim Özellikleri:
Kaplıca alanındaki iklim özellikleri, Akdeniz iklimine yakın ılıman özelliklerde olmakla birlikte karasal iklim kuşağında yer almasından dolayı karasal özellikler de göstermektedir.

Tedavi Özellikleri:
Kaplıca suyunun Sağlık Bakanlığınca tespit edilmiş tedavi özellikleri aşağıda verilmiştir. Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romotoid artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit travma, fibromiyalji, sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar beyin ve sinir cerrahisi gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerdeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; içme kürleri şeklinde florür içermesi nedeni ile ostreopozda yardımcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. Suyun içerdiği florür miktarının çok yüksek olması nedeniyle içilerek kullanılmasına izin verilmemesi uygundur. Termal suyun sıcaklığı 52-58 °C arasında değişmektedir.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>