kantoran yağının faydaları Google

aromatik bitkisel yağların özellikleri ve kullanış yöntemleri

kantaron yağının faydaları ( centaury oil )

faydaları : vucüdu kuvvetlendirir. hazmı kolaylaştırır. ishali keser. mide ağrılarını dindirir. yara ve yanıkları iz bırakmadan iyileştirir. hemoroite ( basur ) dışdan sürülür. antiseptiktir.

kullanılışı : dahilen ; bir fincan suya 3-4 damla damlatılarak günde 3 defa içilir. haricen ; cilde sürülür.

kantaron.yağının.faydaları, Antiseptik, kanama durdurucu, yara ve yanık iyileştirici, iltihap önleyici bu mucizevi yağ, daha bir çok şifa özelliğini bünyesinde barındırıyor. Hem haricen, hem de içilerek hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Hücre yenileyici niteliği sebebiyle, özellikle yara ve yanıklarda oldukça etkili.

Kantaron yağı hem kantaron bitkisinin, hem de zeytinyağının şifasını bünyesinde barındırıyor. Eski çağlardan beri kullanılan kantaron yağının, mikrop öldürücü ve damar büzücü etkisi modern araştırmalarla da kanıtlanmış durumdadır.

KANTARON YAĞININ ÖZELLİKLERİ

- Kantaron yağı her türlü yaralarda başarıyla kullanılmaktadır. Açık yaralar, taze yaralanmalar, kesikler, ezikler, çarpmalar sonucu oluşan morluklar vb durumlarda iyileşme sağlar.
- Antiseptik özelliğiyle yarada mikrop üremesini engeller
- İltihap önleyici özelliğiyle yarada herhangi bir iltihap oluşmasına engel olur
- Damar büzücü etkisiyle kanamayı kısa sürede durdurur
- Hücre yenileyici özelliğiyle yaranın çabuk kapanmasını sağlar
- Aynı zamanda sürüldüğü sürece yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları yok eder, büyük bir rahatlama sağlar.
- Yanıklarda ve haşlanmalarda da kantaron yağı bir numaralı yardımcınız olmalı. Yanıkları kısa sürede iyileştirdiği gibi, yanık anındaki acıyı dindirir. Yanığın mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu engeller. Güneş yanıklarında da kantaron yağından yararlanabilirsiniz. Yanık bölgelerinize sürdüğünüzde acınızın azaldığını hemen hissedeceksiniz. Yanıklarınız kısa sürede iyileşecektir.
- Trafik kazaları sonucu meydana gelen iç yaralanma ve iç kanamalarda hem sürülerek, hem de dahilen içilerek kullanılır. Damar büzücü oluşu sebebiyle iç kanamaların durmasına yardımcı olur.
- Hematomlarda derideki mavi, mor lekeler, beze şişkinliklerinde ilgili bölgeye sürülüp masaj yapılır.
- Pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için, cilt bakım yağı olarak yararlanabilirsiniz.
- Kantaron yağının bebeklerin pişiklerinde de çok etkili olduğunu belirtmek isterim. İki çocuğumda da pişik kremi yerine kantaron yağı kullandım ve çok faydasını gördüm.
- Yine bebeklerin karın ağrılarında kantaron yağı kullanıldığında ağlamaları sona erer. Ağlayan bebeğin karnına kantaron yağıyla, sağ avuç içi kullanılarak hafif hareketlerle masaj yapılır. Masaj yaparken bebeğinize sevginizi hissettirmeyi de sakın unutmayın.
- Sırt ağrıları,lumbago, siyatik ve romatizmada masaj yağı olarak kullanılmaktadır. Yalnız bu rahatsızlıklarda 1/10 oranında ardıç veya kekik yağı yada her ikisi de eklenerek kullanılır. Ağrıyan bölgeye bu yağla masaj yapılır. Kısa sürede ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz. Değişik bitki kürlerinin yanı sıra, bu masajla hastalığınızı tamamen tedavi etme şansına sahipsiniz.
- Dahilen kullanımda kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olur.
Yine dahilen iç ve dış varislerin tedavisinde etkilidir. Bunu damar büzücü özelliğiyle yapar.
- Mide ağrılarında ve mide ülserinin tedavisinde de dahilen kullanılır.
- Yaz kış ayaklarını ısıtamayanlar kantaron yağından yararlanmalı. Bu sorunu yaşıyordum ve bir büyüğümüz topuklarıma kantaron yağı-kekik yağı karışımı sürmemi önerdi. Geçen kış ayaklarım üşümedi. Ayakları üşüyenler ayrıca bacak bacak üstüne atmamalı. Bu enerji dolaşımını kilitler ve ayakların üşümesine sebep olur.

Uyarı : dahilen kullanımlarda günde bir tatlı kaşığından fazla içilmesi uygun değildir.

ömer coşkun kantaron yağı faydaları

Kantaronotu yağı, en az bitkisi kadar faydalı. Hele bir de saf zeytinyağı ile birleşince. Dr Ömer coşkun, Arım Balım Peteğim Programında, Kantaronotu yağının şifalı yönlerinden bahsetti. Bazı hastalıklar için de kantaronotu yağı ile yapılacak tarifler verdi.

ülser yaraları için : Ülser için de çok fayda sağlayan, kantaron otu yağı, sabahları aç karnına, 1 tatlı kaşığı içilir.
sinir sıkışması ve bel boyun fıtığı için : 1 lt saf zeytin yağının içerisine, kantaronotu yağı karıştırılır. Sinir sıkışması olan bölgeye masaj yaparak sürülür.
yanık için : Kantaron yağı ayrıca, yanık için çok faydalıdır.
Popüler Aramalar

  • bel fitigina iyi gelen yaglar
  • kantaron yağı nasıl kullanılır
  • kantaron yağı boyun fıtığına iyi gelirmi
  • kantaron yağı bele iyi gelirmi
  • kantaron yağının faydaları ibrahim saraçoğlu
  • boyun fıtığına iyi gelen bitkisel yağlar
  • kantaron yağının zararları
  • boyun fıtığına iyi gelen yağlar
  • boyun fitigina iyi gelen bitki kurleri
  • bel fıtığına kantaron yağı ile masaj yapmak faydalımı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>