ender saraç saç dökülmesi Google

ender saraç

Saç dökülmesi bitkisel tedavisi, Dr. Ender Saraç saç dökülmesi ve Dr. Ender Saraç saç kürü tarifi. Dr. Ender Saraç saç dökülmesi için aşağıdaki formülü ve bitkisel tedavi yöntemini öneriyor.

Saç dökülmesi bitkisel tedavisi
Dr. Ender Saraç saç kürü tarifi

1 tatlı kaşığı susam yağı, 1 tatlı kaşığı tatlı bademyağı, yarım tatlı kaşığı hintyağı, 2 ampul E vitamini ve 2 ampul bepanten ılık olacak biçimde uygun bir kapta karıştırılır. Bu saç sökülmesi bitkisel tedavi kürü, önceden 3 dakika su buharına tutulmuş saç derisine avuç içi ile yumuşak hareketlerle 10 dakika boyunca masaj yaparak yedirilir. Saç derisi masajından sonra 1,5-2 saat saç derisinin, saç dökülmesi kürünü emmesi için beklenir. 1,5-2 saat beklendikten sonra yumuşak bir şampuanla ve saçları aşırı zorlamadan kür yağının fazlası akıtılır. Gerekirse ikinci bir şampuanlama işlemi daha yapılır. Bu işlemlerin ardından saçlar soyalı veya doğal saç kremleri ile nemlendirilir. Son olarak ise aşağıdaki son durulama kürü hazırlanıp bu kür ile saçlar durulanır.

Saç dökülmesi kürü son durulama formülü

1 litre su içerisine birer çorba kaşığı ısırgan, adaçayı, at kuyruğu, biberiye ve 2 çay kaşığı lavanta atılıp karışım kaynatılır. Bitkilerin özlerini suya vermeleri için 4-5 dakika beklenir ve ardından karışım süzülür. Elde edilen bu saç durulama kürü içi su dolu olan 10 litrelik bir bidona katılır. Bidondaki temiz su ile, tarifle hazırlanan durulama kürünün karıştırılmasıyla oluşturulan son durulama kürü 10 gün boyunca durulama suyu olarak kullanılır.

Ender Saraç saç önerileri : Saç dökülmesine bitkisel çözüm ve saç dökülmesinin nedenleri

Saç dökülmesi için şifalı bitkiler ve Dr. Ender Saraç saç önerileri. Saç dökülmesi sorunu olanlara tavsiyeler, saç dökülmesinin sebepleri.. Saç dökülmesi şikayeti olan kişilerin yapması ve yapmaması gereken şeyler..

Dr. Ender Saraç her insanın saçlarının zayıf düştüğü bazı dönemleri olabildiğini, erkeklerde hormonal ve genetik; kadınlarda ise metabolik ve hormonal bazı sebepler yüzünden saç dökülmesinin olabileceğini söylüyor. Ayrıca beslenme bozukluklarının, lohusalığın, sonbahar mevsiminin, bazı kronik hastalıkların, hatalı yapılan diyet ve rejimlerin, uzun süreli ruhsal bozuklukların ve uzun süreli antibiyotik kullanımının, demir, çinko, bazı vitamin eksikliklerinin, trioit ve anemi hastalığının da saç dökülmesi nedenleri arasında olduğunu belirten Dr. Ender Saraç saç dökülmesi şikayeti olanlara aşağıdakileri tavsiye ediyor.

Saç dökülmesine bitkisel çözüm ve Dr. Ender Saraç saç önerileri

Kalsiyum, multivitaminler, atkuyruğu, çinko, A ve E vitamini, biotin, shen-min, bepantenin saç dökülmesi konusunda yardımcı olduğunu söyleyen Dr. Ender Saraç stres nedenli saç dökülmeleri için ise sarı kantaron haplarını öneriyor.

Dr. Ender Saraç’ın saç dökülmesi tedavisi için yardımcı olarak tavsiye ettiği bitki çayları ısırgan, atkuyruğu, biberiye, adaçayı, zerdeçal, kekik ve meyan kökü çayları ; baharatlar ise rezene, kekik, zerdeçal, biberiye ve dereotu.

Dr. Ender Saraç saç dökülmesi nedenlerinden biri olan hatalı beslenme konusunda kırmızı etin, yağlı şarküteri ürünlerinin, kimyasal katkısı fazla olan yiyeceklerin, fazla asitli ve baharatlı şeylerin zararlı; soya fasülyesinin, pazının, ıspanağın, taze ısırganın, zeytinyağının, meyan kökü şurubunun ve kınakına şurubunun faydalı olduğunu belirtiyor.

Dr. Ender Saraç saç dökülmesi sorunu olanlara ayrıca şu tavsiyelerde bulunuyor: Saçın bütün nemini ve yağını gideren sabun ve şampuanlarla saçınızı çok sık yıkamayın, fazla klor içeren havuzlara girmeyin, kalitesiz saç boyaları kullanmayın, doğru beslenin, yeterli miktarda çinko, demir, kalsiyum, A, D, E vitaminleri tüketin. Trioit, hormonal ve metabolik hastalıklarınız varsa mutlaka en kısa zamanda tedavi olun.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>