ender saraç dengeli beslenme Google

ender saraç

ender saraç dengeli beslenme

Ender Saraç dengeli beslenmenin faydalarının saymakla bitmediğini belirterek öncelikli olarak doğru ve dengeli beslenme nedir? Bu konular hakkında önemli açıklamalar yaptı. Vücudunuzun ihtiyacı olan besinlerin, vücudun ihtiyacı miktarınca tüketilmesine dengeli beslenme denir. Vücudunuz çeşitli protein, vitamin, mineraller, karbonhidrat, su ve yağ grubu besin gruplarına ihtiyaç duyar. İnsan vücudunun en az ihtiyaç duyduğu besinler yağ ve tatlılardır. Vitamin açısından zengin olan meyve ve sebzeleri mevsiminde taze bir şekilde yeterince tüketilmesi halinde dengeli beslenme ve insan sağlığı açısından önemi oldukça fazladır.

İnsan sağlığı için az beslenme ne kadar zararlı ise gereğinden fazla beslenmekte oldukça zararlı ve tehlikelidir. Aşırı beslenme sonucu hızlı kilo alımı oluşur buda bir çok hastalığın sebebi olabilir. Dengeli beslenmenin faydalarının en başında insan sağlığı gelmektedir bilinçli ve dengeli beslenmeniz halinde vücudunuzda besinlerden kaynaklı bir çok hastalığının önüne geçmiş olursunuz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>