dr ender saraç selülit yağı reçetesi Google

ender saraç

Sağlıklı yaşam konusunda bir çok yazıları ve çalışmalarıyla ünlenen Dr. Ender Saraç’tan selülit masajı yağı reçetesini sizlerle paylaşıyoruz

ender saraç ın tecrübelerine dayanarak geliştirdigi ve olumlu etkilerini gözlemlediği özel bir yağ karışımını sizlerle paylaşıyor. En az 3 hafta düzenli uygulanırsa (dikkat edilmesini önerdiğim diğer kurallarla beraber) 1-2 ay içinde oldukça ucuza, çok iyi sonuçlar verecektir.

Özel bir selülit masaj yağı tarifi : 1/2 (yarım) tatlı kaşığı susamyağı 1/2 (yarım) kahve kaşığı portakal yağı 4-5 damla biberiye yağı 10 damla kekikyağı. Tüm bu yağları temiz bir kapta karıştırın. Sonra bu karışımı hafifçe ısıtın. Yaklaşık olarak vücut ısısına yakın olması yeterlidir.

Daha sonra ellerinizle selülit olan bölgeye yedirerek sürün ve iyice yedirdikten sonra hafifçe cildi kızartacak kadar ham ipek keseyle veya kabak lifi gibi bir keseyle sertçe bastırarak masaj yapın. Masajı en az 10-15 dakika yapmak gerekir. Daha sonra yağlı-selülitli bölgeyi mutfak streçiyle sarın ve doğruca ter atmak için spora veya egzersize gidin. En az 20 dakika aktif ve terletici hareket yaptıktan sonra banyoda iyice ovalayarak yıkanın. Eğer zamanınız varsa bu işlemi sabah ve akşam, yoksa sadece günde bir kez yapabilirsiniz.

Selülit tedavisinde genel olarak dikkat edilmesi gerekenler : Genel olarak aşırı hareketsiz kalmamak ve düzenli sporu, yogayı veya egzersizi günlük hayatımızın bir parçası haline getirmek özellikle bu konuda yararlı olacaktır. Tekrar tekrar hatırlatırım ki, hiçbir selülit yöntemi tek başına bir mucize değildir. Mutlaka spor, egzersiz ve bilinçli beslenme de olaya eşlik etmelidir. Selüliti asla çok basit ve önemsiz bir estetik problem olarak görmeyin, çünkü selülit daha ciddi sıkıntıların habercisi de olabilir.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>