maranki ağız yaraları Google

ahmet maranki

ağız yaraları nedenleri, ağız yaraları tedavisi, ağız yaraları için şifalı bitkiler, ağız yaralarına ne iyi gelir, ağız yaraları nasıl geçer, ağız yaralarına bitkisel çözüm, ağız yaraları için ne yapılmalı, ağız yaralarına doğal çözüm

ahmet maranki ağız yaraları ve yapılması gerekenler. Ağız kokusu ve yapılması gerekenler. Ağrılar ve yapılması gerekenler. Sizler için bilgilerini her zaman paylaşan ve anlaşılır, kolay pratik önerileri.

ağız yaraları

Sirke ile gargara yapabilirsiniz. 1′er çorba kaşığı böğürtlen yaprağı, hünnap, mercimek ve sinirli yaprağını kaynatın. Elde edilen su ılıdığında gargara yapın.

Kuru üzüm, Anason ve balı eşit miktarlarda karıştırarak ezin ağız yaraları’nın üstüne sürün.

Kuru üzüm suyu, baldıran suyu, kitre suyu, gül suyu aynı oranda karıştırılır. Ağızda tutulur ve bol bol gargara yapılır.

Bol kekik çiğneyin. Sirke ve susam yağı karışımı ile ağızda gargara yapın.

Çocuk çiviti de ağız yaralarına iyi gelmektedir.

ağız kokuları

Mideden kaynaklanan bir koku ise bal ve rendelenmiş hindistan cevizi macun yapılarak yutulur. Bu mide kaynaklı kokuyu durduracaktır.

Aşağıdaki malzeme her birinden 1′er çorba kaşığı ölçekle karıştırılıp gül suyuyla sıvılaştırılıp haplar yapılır. Her gün yutulur. Hindistancevizi rendesi. Tarçın, turunç kabuğu. Öd ağacı tozu, tarçın, kakule ve bir çimdik miski.

ağrılar için

Zeytinyağıyla portakal kabukları 15 gün güneşte bir şişe içinde bekletilir. Bu hafif sarımtrak yağla ağrıyan yer ovulur.

Tuzsuz tereyağı (iki çorba kaşığı) içine bir çay kaşığı karabiber ve iki diş sarımsak atılır.

2 bardak su ilavesiyle kaynatılır. Su üstüne çıkan yağla ağrıyan vücut bölgesi ovuşturulur.

Susam yağı, günlük yağı, Udi hindi yağı, defne yağı ve sedef çiçeği yağı hepsinden aynı ölçekte alınıp karıştırılır. Ağrıyan bölge ısıtılmış bir bezle iyice sıcaklaştırıldıktan sonra bu karışımla kuvvetlice masaj yapılır.

Ağrı, ishal ağrısıysa veya göz ağrısıysa zencefil ve havlıcan kaynatılıp biraz şeker katılarak içilir. Papatya çayı da ağrıyı sakinleştirecektir.

Gaz ağrısı için dereotu tohumlarını kaynatıp suyunu için. Bebeklere 1-2 çay kaşığı verilebilir.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>